Blog

Na čo myslieť pri zakladaní s.r.o.?

Datum: 2. 3. 2017

Uvažujete nad tým, že si založíte s.r.o.? Potom nezabudnite porozmýšľať nad tým, ako sa bude vaša spoločnosť volať. Výber mena vašej novej spoločnosti by totiž mal byť úplne originálny.

Prečo prejsť zo živnosti na s.r.o.?

Datum: 22. 2. 2017

Množstvo živnostníkov v poslednej dobe prechádza na spoločnosť s ručením obmedzeným. Má to svoje dôvody, pretože s.r.o. prináša podnikateľom celý rad výhod. Aké sú tie najvýznamnejšie výhody sa dočítate v nasledujúcom článku.

Ako vykonať zmenu konateľa spoločnosti?

Datum: 25. 1. 2017

V prípade, že ide o zmenu konateľa spoločnosti s ručením obmedzeným, patrí právo na zmenu konateľa spoločníkom. Tí o zmene konateľa svojej spoločnosti rozhodujú na valnom zhromaždení, alebo aj rozhodnutím jediného spoločníka, a to vtedy, ak ide o jednočlennú spoločnosť s ručením obmedzeným.

Ako si založiť s.r.o. (urob si sám)

Datum: 15. 1. 2017

V tomto blogu by som sa rada venovala tomu, čo všetko obnáša založiť si samostatne, vlastnými silami svoju firmu – s.r.o. Chcem aby ste vedeli, všetky detaily, pretože veľa ľudí si myslí, že je to brnkačka, jednoduchá záležitosť. Prejdeme si to pekne po krokoch tak, ako by som to robila ja.
Zámerne uvádzam aj čas a náklady na každý krok.

Je výhodnejšie založit a.s. alebo s.r.o.?

Datum: 15. 1. 2017

Akciová spoločnosť a spoločnosť s ručením obmedzeným sa radia k najčastejšie využívaným formám podnikania.  Jedná sa o tzv. kapitálové spoločnosti, pričom každá z týchto spoločností prináša iné výhody a možnosti pre podnikanie. V čom sa teda od seba líšia a ktorý typ spoločnosti je pre podnikanie výhodnejší?

Ako sa vyhnúť plateniu daňovej licencie?

Datum: 15. 1. 2017

Nevykonáva vaša firma žiadnu činnosť a nechcete teda zbytočne platiť daňovú licenciu? Daňová licencia je minimálna daň stanovená zákonom, ktorú je podnikateľ povinný zaplatiť aj v prípade, že nevykonáva žiadnu činnosť. Existujú však spôsoby, ako sa tomuto plateniu vyhnúť. V tomto článku vám predstavíme hneď tri možné spôsoby, ako daňovú licenciu zbytočne neplatiť.

Ako ušetriť za prevádzkovanie kancelárie?

Datum: 15. 1. 2017

Premýšľate ako ušetriť za prevádzkovanie kancelárie alebo ju k svojmu podnikaniu vôbec nepotrebujete? Zaobstarajte si virtuálne sídlo, ktoré vám prinesie celý rad výhod! Virtuálne sídlo oceníte najmä vtedy, pokiaľ by vás prevádzka či prenájom vlastnej stálej kancelárie stál zbytočné výdavky. Nie ku každému podnikaniu je totiž stála kancelária nutná.

Čo potrebujete k založeniu a.s.?

Datum: 15. 1. 2017

Akciová spoločnosť vám umožní rozbehnúť vaše podnikanie naozaj vo veľkom. Uvažovať o nej sa vám oplatí najmä vtedy, ak sa chystáte viesť väčší podnik, ktorý bude náročný na kapitál. Čo všetko je potrebné k založeniu a.s. a aké výhody vám prinesie?

Ako vykonat zmeny v S.R.O. lahko a rýchlo?

Datum: 15. 1. 2017

Potrebujete vykonať čo najrýchlejšie zmeny vo vašej s.r.o., ale nemáte na zabezpečenie týchto zmien dostatok času či skúseností? My Vám zmeny vo Vašej s.r.o. vybavíme do 3 pracovných dní, zatiaľ čo Vy sa budete môcť ďalej venovať svojmu podnikaniu!

Čo je READY MADE spoločnosť?

Datum: 15. 1. 2017

Chceli by ste začať čo najrýchlejšie podnikať, ale nechcete strácať čas zakladaním spoločnosti? V tomto prípade môžete využiť ready made s.r.o., čo je predzaložená firma, ktorá je už zapísaná v obchodnom registri, má svoj názov, sídlo, jednateľa, ičo a tiež splatený základný kapitál.

12