Ako neplatiť daňovú licenciu?

Čo je to daňová licencia? Daňová licencia je minimálna daň stanovená zákonom, ktorú je podnikateľ povinný zaplatiť aj vtedy, ak nevykonáva žiadnu činnosť. Ak daň z príjmu spoločnosti bude nad úrovňou daňovej licencie, je spoločnosť povinná zaplatiť len daň z príjmu. Ako sa teda vyhnúť plateniu daňovej licencie?

Likvidácia spoločnosti

V prípade, že je vaša spoločnosť neaktívna, môže byť pre vás vhodným riešením vstup do jej likvidácie. Dňom vstupu do likvidácie totiž spoločnosť nie je povinná platiť daňovú licenciu. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť môže byť v likvidácii dlhšiu dobu, môžete po čase likvidáciu zase zrušiť a pokračovať v podnikaní.

Zrušenie spoločnosti bez likvidácie

Pokiaľ máte dve spoločnosti, môžete ich spojiť dohromady. Jedná sa teda o dobrovoľné zrušenie spoločnosti bez potreby likvidácie. Svoju neaktívnu spoločnosť takto môžete zlúčiť a neaktívna spoločnosť už nebude musieť platiť daňovú licenciu.

Predaj spoločnosti

Predaj spoločnosti je vhodný vtedy, ak sa rozhodnete vašu spoločnosť predať, už nebude platenie daňovej licencie vašou zodpovednosťou. K tomuto procesu je teda dôležité iba nájsť vhodného kupcu vašej spoločnosti.

Radi vám zodpovieme na vaše otázky. Zavolajte nám, pošlite email alebo použite kontaktný formulár nižšie. Čo najskôr vás budeme kontaktovať, aby sme si prípadne dohodli s vami osobné stretnutie.

Kontaktný formulár