Porovnanie spôsobu zrušenia a zániku s.r.o.

Potrebujete zrušiť vašu firmu a premýšľate o tom, ktorý z variantov zrušenia firmy bude pre vás tou najoptimálnejšou formou? My veríme, že s nami nájdete to najlepšie riešenie, ktoré Vám bude naozaj vyhovovať! Zrušenie s.r.o. sa vykonáva buď formou likvidácie, zlúčením firiem alebo pomocou Ex offo.

Likvidácia s.r.o.

Ide o najčastejší spôsob zrušenia firmy. Pri tomto variante je však nutné, aby spoločnosť nemala žiadne daňové nedoplatky a nebola v predĺžení. Pri zrušení spoločnosti formou likvidácie trvá tento proces 3 mesiace

Zlúčenie, splynutie alebo rozdelenie s.r.o.

Tento variant je vhodný pre tie prípady, keď vlastníte dve a viac firiem. Takto totiž môžete zlúčiť vašu nefungujúcu spoločnosť so spoločnosťou, ktorá je aktívna. Jedná sa teda o najrýchlejší spôsob zrušenia firmy v trvaní 10 dní.

Ex offo výmaz z Obchodného registra

Takto dôjde k zrušeniu spoločnosti rozhodnutím súdu. Ak spoločnosť nedisponuje svojim vlastným majetkom, súd vykoná výmaz z Obchodného registra aj bez likvidácie. Vzhľadom k tomu, že súd nemá stanovené termíny na svoje rozhodnutie, môže byť tento spôsob rušenia spoločnosti veľmi zdĺhavý.

Radi vám zodpovieme na vaše otázky. Zavolajte nám, pošlite email alebo použite kontaktný formulár nižšie. Čo najskôr vás budeme kontaktovať, aby sme si prípadne dohodli s vami osobné stretnutie.

Kontaktný formulár