Vymáhanie pohľadávok

Potrebujete vymáhať pohľadávky? Kontaktujte nás! V prípade, že dlžník ani po všetkých vašich márnych pokusoch nesplatí pohľadávku, zverte sa do rúk našej špecializovanej spoločnosti P.I. Group s.r.o.! My celý tento proces vyriešime za vás!

Na vymáhanie pohľadávok budeme potrebovať doklady preukazujúce existenciu pohľadávok, a tými sú: zmluva (o pôžičke, úvere, kúpna zmluva a iné), faktúra, dodací list, objednávka, prípadná korešpondencia, zmenka či iné doklady, ktoré s vašou pohľadávkou súvisia. Pokiaľ bola pohľadávka dojednaná len ústnou formou, budete potrebovať už spomenutého svedka, ktorý by pomohol dosvedčiť jej existenciu.

S nami ušetríte čas aj energiu, ktorú by ste museli pri vymáhaní pohľadávok vynaložiť. Ak však ani toto riešenie nebude úspešné, potom nezostáva už nič iné, než prikročiť k zabezpečeniu exekúcie voči dlžníkovi. Štandardnou cestou exekučného titulu voči dlžníkovi je súdne konanie, ktoré sa začína na základe žaloby.

Ktoré doklady na vymáhanie pohľadávok potrebujeme?

  • Zmluva (o pôžičke, úvere, kúpna zmluva, zmluva o dielo a iné zmluvy)
  • Faktúra, (vymáhanie faktúr)
  • Dodací list (listy) alebo doklad o prevzatí tovaru
  • Objednávka
  • Prípadná korešpondencia medzi dlžníkom a veriteľom (listová alebo e-mailová)
  • Zmenka (vymáhanie zmenky)
  • Iné doklady súvisiace s pohľadávkou
V súvislosti s vymáhaním pohľadávok budeme potrebovať fotokópie dokladov, od ktorých sa odvodzuje povinnosť dlžníka zaplatiť dlh. Doklady môžete zaslať poštou alebo elektronicky.

Radi vám zodpovieme na vaše otázky. Zavolajte nám, pošlite email alebo použite kontaktný formulár nižšie. Čo najskôr vás budeme kontaktovať, aby sme si prípadne dohodli s vami osobné stretnutie.

Kontaktný formulár